image м. Київ, М. Трублаїні, 37-В
Прокласти маршрут
image м. Вишневе, вул. Київська, 2
Прокласти маршрут

Чому загорівся чек у машині?

Чому горить чек у машині і що робити?

Дуже часто до фахівців автосервісів звертаються із запитанням: «Чому спалахнув чек у машині?». Автоматичне спрацювання індикатора Check Engine свідчить про порушення функціонування двигуна. А в сучасних авто чек енджин може сигналізувати також про проблеми, пов'язані із запаленням, паливною системою та ін.

Візуальний тривожний сигнал не дарма насторожує автовласників, адже фіксування проблем із двигуном чи іншими важливими компонентами обладнання машини може стати провісником дорогого ремонту. У критичних ситуаціях доводиться міняти двигун. Транспортний засіб може затихнути, але так відбувається далеко не завжди. Загоряння чека часто супроводжується переходом на аварійний режим (при цьому максимальна потужність двигуна становить близько 2500 оборотів за хвилину).

Що робити, якщо горить чек у машині? Визначте причину, звернувшись до СТО у Києві чи Вишневому.

Чому спалахнув чек у машині: можливі варіанти

Серед типових причин появи індикатора чека двигуна на панелі управління авто виділимо найголовніші: збої в електричній мережі автомобіля;

  • порушення герметичності паливної системи;
  • низькоякісне паливо, збіднення паливної суміші;
  • знижений тиск масла;
  • забруднення форсунок;
  • несправності системи запалення;
  • вихід з ладу лямбда-зонда та каталізатора.

Далі – докладно про кожну з цих проблем.

Збої в електричній мережі авто

Проблема усувається досить просто в порівнянні з великою частиною інших причин індикації Check Engine. Якщо в бортовій мережі авто накопичилося багато незначних помилок, або стався збій, автовласник може вирішити без сторонньої допомоги. Просто відключіть негативну клему АКБ на півхвилини, а потім запустіть двигун.

Разгерметизація паливної системи

Досить часто водії забувають закрити паливний бак досить щільно після заправки. І якщо через це відбулася розгерметизація, може спалахнути лампочка чека двигуна. Тут вихід із ситуації також дуже простий – закрийте кришку максимально щільно, забезпечивши тим самим герметичність.

Погане паливо

Бажання заощадити на паливі цілком може призвести до засмічення форсунок двигуна. Знижується його потужність, включається чек енджин. Ми рекомендуємо заправлятись на перевірених АЗС, причому паливний бак в ідеалі має бути завжди майже повним. В іншому випадку можуть погіршитися властивості паливної суміші. Крім цього, збіднення палива відбувається в результаті зношеного паливного насоса, забитих фільтрів (повітряного або паливного).

Низький рівень олії

Для моторів з великим пробігом характерне посилене споживання олії. У такому випадку спалахують дві лампочки на панелі приладів - індикатор низького тиску масла і Check Engine. Це серйозна проблема, ігнорування якої є небезпечним для водія та пасажирів. Глушіть двигун, якщо зрозуміли, що рівень олії критично низький.

Забруднення форсунок

І знову річ у поганому паливі, а також – в експлуатації зношених паливних фільтрів. Розпорошення пального в циліндрі здійснюється некоректно, через що страждає двигун. Прочистити форсунки ультразвуком можуть на автосервісі. Може знадобитися їх ремонт або заміна, очищення паливної системи та встановлення нових фільтруючих елементів.

Несправність системи запалювання

Гучні бавовни з вихлопної труби, «троїння» двигуна та погіршення його динаміки – ознаки неправильної роботи циліндрів двигуна. Також про несправну систему запалення говорять нестабільні обороти двигуна.

Проблеми з датчиком кисню

За допомогою лямбда-зонда виконують перевірку складу вихлопних газів та обліку витрати палива. Якщо цей компонент покривається нагаром, може вийти з ладу, палива витрачається більше, а каталізатор зношується. Останній чинник впливає обсяг викиду шкідливих речовин. Щоб запобігти дорогому ремонту, періодично змінюйте свічки запалювання та проводьте діагностику кисневих датчиків.

Що робити, якщо горить чек у машині?

Викличте евакуатор, якщо Check Engine безперервно «моргає», двигун вібрує, з'явилися дивні звуки або запахи. Також вам необхідно транспортувати авто, вдаючись до сторонньої допомоги, якщо стався витік технічних рідин. Покажіть машину спеціалістам, звернувшись до СТО Smotor у м. Вишневе чи м. Київ.


Де ми знаходимося
м. Вишневе, вул. Київська, 2
image 38 073 503-05-45
image
ПН - ПТ: 9:00 - 18:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 067 503-05-45 image sto@smotor.ua
Відділ якості:
image skkr@smotor.ua
м. Київ, вул. Миколи Трублаїні, 37-В
image 38 098 722-59-77
image
ПН - ПТ: 9:00 - 18:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 098 722-59-77 image sto@smotor.ua
Ми в соціальних мережах
sand-clocks