image м. Київ, М. Трублаїні, 37-В
Прокласти маршрут
image м. Вишневе, вул. Київська, 2
Прокласти маршрут

Потіють вікна в авто: чому і що з цим робити?

Що робити, якщо сильно потіють вікна в авто?

Якщо потіють вікна в авто, запітніле скло заважає водієві оглядати дорогу перед собою. Чим гірший огляд, тим більшим є ризик ДТП. Тому проблему треба усувати, а ще краще – запобігати.

Коли холодне повітря впливає на теплу поверхню скла, у ній утворюються дрібні краплі вологи. Найчастіше з таким явищем доводиться стикатися в холодну пору року, у сезон дощів та снігу. Конденсат може з'являтися як усередині, і зовні транспортного засобу. Розглянемо ключові причини, через які сильно потіють вікна.

 • Велика різниця температури на вулиці та в салоні авто.
 • Випарювання вологи, яку занесли на взутті та одязі пасажири та водій.
 • Проникнення води тоді, коли двері або вікна в автомобілі відчинені.
 • Поломки вентиляції авто, засмічення або виходу з ладу салонного фільтра.

Взимку скло в машині запотіває найчастіше. Вікна покриваються вологою зсередини, оскільки температура повітря зовні набагато нижча за салонну. Крім того, нагрівається вологий та холодний верхній одяг людей, що знаходяться в авто. Волога випаровується дуже швидко, особливо якщо власник транспорту використовує гумові, а не вологопоглинаючі килимки і забуває про регулярний запуск вентиляції.

Якщо ваша машина знаходиться не на парковці, а в гаражі, на початку кожної поїздки взимку потіють вікна. У сухому теплому приміщенні скло та дзеркала нагріваються до певної температури, яка значно відрізняється від вуличної. Після виїзду поверхня автомобільних вікон затримує вологу, яку потрібно ретельно видалити спеціальною тканиною.

Також вікна можуть запітніти не лише всередині, а й зовні салону. Подібне трапляється влітку, коли в авто працює кондиціонер, і створюється та сама ситуація, що й холодної пори, але навпаки: температура повітря на вулиці істотно перевищує ту, що в салоні.

Як бачите, причин, з яких скло в машині покривається конденсатом, досить багато. У будь-якому випадку це поширене явище – не привід рухатися в дискомфортних умовах і наражатися на небезпеку на дорозі. Просто дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій і позбавтеся цієї проблеми.

Що робити, якщо потіють вікна через фільтр?


Вся волога, що випаровується у салоні, поступово виводиться через вентиляцію авто. Потік зволоженого повітря проходить крізь спеціальний елемент, що називається салонним фільтром. Якщо ця комплектація забруднена, вода утилізується повільніше, ніж це потрібно для підтримання в автомобілі оптимального мікроклімату. Що робити, якщо потіють вікна через фільтр? Єдиний вихід – замінити фільтр салону чи очистити його.

Бажано проводити діагностику та очищення у СТО. У Києві та у Вишневому ви можете зробити це на автосервісі Smotor.

Як усунути проблему запітнілих вікон?


Існує кілька дієвих та перевірених методів боротьби з проблемою запітнілого скла в авто.

 • Регулярно перевіряйте стан підкапотного простору. Саме там збирається повітря для системи вентиляції. Якщо дренаж під капотом засмічився, в салон надходитиме вологе повітря.
 • У дощову та снігову погоду знімайте верхній одяг, шапки та ховайте у поліетиленові пакети, які щільно закриваються.
 • Щороку ще до настання сильних холодів слід змінювати фільтр.
 • Обробляйте вікна автомобіля із зовнішнього боку засобами проти замерзання, а з внутрішньої – антизапотівниками.
 • Переодно протирайте вікна з обох боків спеціалізованою тканиною. Чим чистіша поверхня, тим меншою буде ймовірність швидкого утворення конденсату.
 • У суху теплу погоду, а також у гаражі, час від часу залишайте вікна відкритими – поки авто знаходиться під наглядом.
 • Не забувайте про вентиляцію після запуску двигуна. При цьому спрямовуйте потік повітря на лобове скло.

Декілька простих правил дозволять вам забути про проблему поганого огляду через запітнілі вікна. Ви можете отримати консультацію з будь-якого питання, пов'язаного з вашим авто, зателефонувавши нам або відвідавши СТО Smotor у містах Київ та Вишневе.

Де ми знаходимося
м. Вишневе, вул. Київська, 2
image 38 073 503-05-45
image
ПН - ПТ: 9:00 - 20:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 067 503-05-45 image sto@smotor.ua
Відділ якості:
image skkr@smotor.ua
м. Київ, вул. Миколи Трублаїні, 37-В
image 38 098 722-59-77
image
ПН - ПТ: 9:00 - 20:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 098 722-59-77 image sto@smotor.ua
Ми в соціальних мережах
sand-clocks