image м. Київ, М. Трублаїні, 37-В
Прокласти маршрут
image м. Вишневе, вул. Київська, 2
Прокласти маршрут

Ремінь ГРМ. Коли пора міняти

Нижче ми розповімо, які причини зносу ременя ГРМ, навіщо він взагалі служить і які наслідки несвоєчасної заміни.

Що таке ремінь ГРМ

Ремінь ГРМ (ланцюг ГРМ) – елемент будь-якого сучасного авто, який служить для передачі обертання між колінчастим і розподільним валами. Знаходиться під капотом за пластиковим пильником. Має зубчасту внутрішню поверхню. Найчастіше в регламенті з експлуатації прописується обов'язковий термін заміни ременя. Але деякі або не знають про це, або ігнорують ознаки зносу ременя ГРМ.

Чому потрібно міняти ремінь

Все просто. При зношеному ремені є небезпека його обриву. В цьому випадку фази не синхронізуються. Розподільчий вал більше не обертається, а колінчастий продовжує працювати за інерцією. В такому випадку поршні та клапани стикаються і виводяться з ладу. Це також може вплинути на інші деталі силового агрегату, що призведе до необхідності повної заміни або суттєвого ремонту мотора.

Як ви самі розумієте, дешевше купити та замінити ремінь ГРМ, ніж витрачається на ремонт всього мотора.

Як визначити знос ременя ГРМ

Симптоми зносу ременя ГРМ легко визначити за його зовнішнім виглядом. Щоб перевірити його, потрібно поставити автомобіль на передачу, вивернути свічки та вивісити одне колесо. При цьому починайте прокручувати колінвал і оглядайте ремінь. При наявності будь-яких потертостей, тріщин, вигинів, заломів – потрібно відразу ж міняти ремінь.

Не у всіх автомобілів є вільний доступ до ременя, в цьому випадку необхідно звернутися в автосервіс. СТО Smotor знаходиться в Києві та в Вишневому. Тут ви зможете отримати якісне та швидке обслуговування.

Крім видимих ​​пошкоджень, є ще ознаки зносу ременя ГРМ, що визначаються станом самого авто.

  • Дим з вихлопної труби

  • Шуми в моторі

  • Зупинка двигуна

  • Втрата потужності при запуску двигуна

  • Прокручування стартера без запуску двигуна

  • Витік рідини біля ГРМ

Ці показники можуть вказувати на знос ременя, але, щоб знати причину їх походження, потрібно звернутися на СТО.

Терміни та деталі експлуатації

Знос ременя ГРМ відбувається після певного пробігу авто, який вказується в інструкціях експлуатації. Середнє значення – від 60 до 100 тис. км. Перший ремінь (заводський) завжди експлуатується довше. Тому після першої зміни ременя термін роботи другого буде коротше, тому що шківи, ​​на яких він працює, будуть більш зношеними.

Але не слід забувати про ремені, навіть якщо пробіг авто набагато менше. Матеріал, з якого він зроблений, «старіє» навіть не будучи в експлуатації. За часовими рамками – ремінь не радять використовувати довше 5 років.

На заміні ременя не варто економити. Неякісна деталь прослужить вам набагато менше, а також може нашкодити мотору, що потягне за собою істотні витрати. У цій справі варто звернутися до професіоналів на СТО. Автосервіс Smotor проконсультує вас і надасть максимально швидку і доступну за ціною допомогу в заміні ременя ГРМ. Наші центри ви можете знайти в Києві та в Вишневому.

Де ми знаходимося
м. Вишневе, вул. Київська, 2
image 38 073 503-05-45
image
ПН - ПТ: 9:00 - 20:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 067 503-05-45 image sto@smotor.ua
Відділ якості:
image skkr@smotor.ua
м. Київ, вул. Миколи Трублаїні, 37-В
image 38 098 722-59-77
image
ПН - ПТ: 9:00 - 20:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 098 722-59-77 image sto@smotor.ua
Ми в соціальних мережах
sand-clocks