image м. Київ, М. Трублаїні, 37-В
Прокласти маршрут
image м. Вишневе, вул. Київська, 2
Прокласти маршрут

Робота печі в авто та причини її виходу з ладу

Не працює пічка в автомобілі: як це виправити

Коректна робота печі в авто впливає не лише на комфорт, а й на безпеку переміщення у транспортному засобі. Відсутність гарячого повітря призводить до того, що вікна запотіють або покриваються льодом, тим самим погіршуючи огляд. Більше того, неправильна робота системи опалення або охолодження може вплинути на властивості різних запчастин.

Причини, через які не працює пічка в автомобілі, можуть залежати від марки та моделі машини. Точний висновок може зробити лише фахівець – на підставі професійної діагностики авто. У містах Київ та Вишневе перевірити стан опалювальної системи можна на СТО Smotor.

Причини, через які не працює пічка в автомобілі

Серед ключових факторів, які негативно позначаються на функціонуванні печі, можна виділити неправильну циркуляцію антифризу, роботу системи охолодження по так званому «великому колу» або наявність у ній повітря, проблеми з тепловими заслінками, засмічення радіатора опалення, занадто високий ККД двигуна, а також неправильне функціонування додаткового обладнання.

Розглянемо докладніше основні причини, через які салон авто погано прогрівається.

Теплові заслінки не працюють

Якщо теплові заслінки не працюють, ви помітите, що незважаючи на цілком нормальний запуск нагрівача, пічка гріє дуже слабо. Повітря у деяких ситуаціях не надходить зовсім, інколи ж потік повітря зменшується. В результаті розбирання корпусу та перевірки зазначених вище пристроїв можна з'ясувати точні причини, що спричинили проблему. Найчастіше причина полягає у регулюванні заслінок або в необхідності заміни сервоприводів.

Найкращим свідченням цієї несправності є те, що пічка дме слабо, сила повітряного потоку значно знижується або повітря не надходить зовсім, при цьому нагрівач нормально запускається. Можливі причини можуть полягати в поломці сервоприводів або механізму регулювання заслінок. Проводиться розбирання корпусу та подальша діагностика роботи цих пристроїв. За потреби виконується заміна сервоприводів.

Відсутність циркуляції антифризу

У системі охолодження постійно циркулює антифриз – він переносить тепло. Якщо ламається крильчатка помпи, засмітилися тонкі патрубки або в'язкість речовини підвищилася через змішування різних засобів, обігрівач дме холодом. У більшості випадків це можна виправити без заміни деталей і досить швидко.

Також небезпечним є використання антифризу з низькою температурою замерзання в холодну пору року. У такому разі можна ввести до нього спеціальний концентрат. Але, як правило, доводиться повністю змінювати антифриз.

Повітря потрапило в систему охолодження

Повітря потрапило в систему охолодження – досить поширена причина, через яку до нас звертаються клієнти. Справа в тому, що багато несумлінних фахівців автосервісів заливають антифриз без застосування пристосування для вакуумування. Пічка заповітрюється, ефективність обігріву знижується.

Іноді в антифриз надходять вихлопні гази – це може статися через пробиту прокладку ГБЦ. Заміна прокладки та злив антифризу з наступною його заміною – простий та надійний вихід із ситуації.

Інші причини виходу з ладу печі

Серед інших причин варто виділити такі:

  • робота системи охолодження по «великому колу», коли температура в салоні не змінюється незважаючи на надходження повітря з печі;
  • високий коефіцієнт корисної дії, що спостерігається у дизельних двигунах;
  • несправність радіатора обігрівача через його засмічення (іноді тепло надходить, але тільки з боку сидіння водія);
  • непрофесійний монтаж газового обладнання також може завадити нормальній роботі печі.

Відвідайте наше СТО Smotor у Києві чи Вишневому. У процесі діагностики ми визначимо, чому не працює пічка в автомобілі, і при необхідності здійснимо ремонт.


Де ми знаходимося
м. Вишневе, вул. Київська, 2
image 38 073 503-05-45
image
ПН - ПТ: 9:00 - 18:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 067 503-05-45 image sto@smotor.ua
Відділ якості:
image skkr@smotor.ua
м. Київ, вул. Миколи Трублаїні, 37-В
image 38 098 722-59-77
image
ПН - ПТ: 9:00 - 18:00, СБ: 9:00 - 18:00
image 38 098 722-59-77 image sto@smotor.ua
Ми в соціальних мережах
sand-clocks